Telefony dla deweloperów – FirefoxOs Flame

Świat urządzeń z Firefox OS stale się poszerza. Podczas targów MWC zaprezentowano drugą generację urządzeń z mobilnym systemem Mozilli. Nowy sprzęt okazał się mocniejszy, niż dostępny dla deweloperów Geeksphone Keon. Oczywiście w ofercie Hiszpańskiego producenta znajdziemy również model Peak, który specyfikacją dorównuje nowym modelom Alcatela, czy ZTE. Nie zapominajmy, że to właśnie jego pomarańczowy brat był rozdawany deweloperom i jest znacznie popularniejszy i tańszy, niż wyżej wspomniany Peak.

Specyfikacja Firefox OS

Specyfikacja Firefox OS Flame powinna zaspokoić deweloperów, chcących tworzyć mocniejsze gry i aplikacje. Dwurdzeniowy procesor Qualcoom 1,2 GHz razem z 1GB pamięci RAM tworzy całkiem dobre zestawienie. Do dyspozycji użytkownika będzie również 8GB pamięci, A-GPS oraz (tu nowość jeżeli chodzi o świat Firefox OS) moduł NFC. Telefon będzie posiadał dwa aparaty, jeden z tyłu 5MP oraz  2 MP z przodu. Wszystko będziemy obsługiwać za pomocą ekranu o przekątnej 4,5 cala o rozdzielczości 854×480 pikseli. Pojemność baterii to zaledwie 1800 mAh.
Co ciekawe,  deweloperzy będą mogli sami ustawiać dostępną ilość pamięci RAM. Regulacja będzie odbywała się od 256 MB do 1 GB. Ten zabieg ma na celu oczywiście pomóc deweloperom przystosowywać aplikacje do słabszych urządzeń jak np. Alcatel One Touch Fire, czy też ZTE Open.
Wprowadzenie nowych urządzeń dla deweloperów może okazać się strzałem w dziesiątkę. Miejmy nadzieję, że będą lepiej dostępne, niż Geeksphon Keon, a ich cena nie odstraszy deweloperów. Kupilibyście Firefox OS Flame?