Geeksphone Revolution została ciepło przyjęta w świecie mobilnym.

Zapowiedź Geeksphone Revolution została ciepło przyjęta w świecie mobilnym. Pierwszy na świecie smartfon z wbudowanym Firefox OS oraz Androidem wydawał się ciekawą propozycją. Sam byłem mile zaskoczony i trzymałem kciuki za powodzenie projektu. Hiszpański producent postanowił przypomnieć wszystkim o jego pomyśle udostępniając nie tylko specyfikację urządzenia, ale również wspomniał jak będziemy dokonywać wyboru systemu.

Specyfikacja Geeksphone Revolution

Zacznijmy może od specyfikacji, która wydaje się dość ciekawa. Dwurdzeniowy procesor Intel 1,6 GHz oraz 1GB RAM z pewnością wystarczy na komfortowe korzystanie ze smartfona. Do dyspozycji będziemy mieli również 4GB pamięci masowej, którą bez problemu możemy rozszerzyć o kolejne 32GB przy pomocy karty microSD. Wyświetlacz IPS LCD 4,7 cala jest prawdziwym gigantem w świecie Firefox OS, nie mniej jednak użytkownicy Androida z pewnością przyzwyczaili się do tak wielkich ekranów. Telefon zostanie wyposażony w 2MPx kamerkę z przodu urządzenia oraz w 8MPx aparat, który będzie wspomagany przez diodę LED i pozwalał na nagrywanie filmów 1080p z 30fps. Bateria będzie miała pojemność 2000mAh. Dodatkowo oczywiście będziemy mieli do dyspozycji aGPS, Bluetooth 3.0, g-sensor oraz kompas.

Dwa systemy w jednym smartfonie. Takie są założenia Geeksphone Revolution. Takie rozwiązanie budziło wiele pytań o wybór systemu. Początkowo mówiono o wyborze systemu już podczas składania zamówienia. Hiszpański producent urządzeń deweloperskich dla Mozilli postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i poinformował nas o sposobie zmiany OS. Graficzna zmiana systemu, za pomocą kilku kliknięć wydaje się naprawdę rozsądnym rozwiązaniem.