FirefoxOS aktualizacje systemu, co, gdzie i kiedy?

Mozilla planuje wydawać aktualizacje własnego systemu na smartfony oraz już niebawem tablety cztery razy w roku, zamiast jak miało to miejsce co 6 tygodni. Zapewne nasuwa się Wam pytanie, czy będziemy w stanie samodzielnie pobrać i zainstalować nowszą wersję czy zmuszenia będziemy czekać, aż nasz operator bądź producent zdecyduje się ją wydać publicznie, jak w przypadku T-Mobile?

Ta informacja powinna Was ucieszyć, mianowicie Mozilla chce uniezależnić wydawanie nowych wersji Firefox OS od producentów czy też operatorów. Oficjalnie przyznała, że pracuję nad nową drogą aktualizacji, w tym przypadku przy pomocy WiFi. Jak miałoby to wyglądać? Wystarczy, że będziemy w zasięgu sieci bezprzewodowej, a następnie zaraz po uwolnieniu aktualizacji przez Mozillę, pobierzmy ją i zainstalujemy. Powinno to pomóc w otrzymaniu nowych funkcji, aktualizacji zabezpieczeń czy też poprawek od razu, gdy tylko będą udostępnione. Pomijając czas oczekiwania na operatora lub producenta samego urządzenia. Obecnie Mozilla nie kontroluje czasu wydawania nowych aktualizacji przez swoich partnerów sprzętowych. Niestety sami posiadacze Alcatel OT Fire mogli tego doświadczyć.

Nie wiemy jak Mozilla chce przekonać operatorów i producentów, do wspierania w przyszłości aktualizacji poprzez WiFi. Miejmy nadzieję, że stanie się to już niedługo. Tym bardziej, że byłaby to świetna informacja dla przyszłych nabywców nadchodzących urządzeń.