Urządzenia z Firefox OS dostępne na rynku. Czy tylko jest to firefox os telefon?

Firefox OS to system operacyjny, który został oparty na Linuxie jak większość jego konkurentów. Za jego rozwój odpowiadała firma, która posiada na swoim koncie popularną również przeglądarkę Firefox czyli Mozilla. Oprogramowanie w telefonie działa jako aplikacja internetowa a w tym celu wykorzystuje zwykłego HTML5 oraz niewielkie SDK od Mozilli. System był docelowo kierowany do tanich smartfonów, jednak za sprawą współpracy Mozilli i problemów z pierwszymi wersjami Android TV trafił również na niektóre telewizory SmartTV. W 2013 wyszły na świat dwa smartfony z Firefox OS, których jednym z głównych rynków był właśnie rynek polski za sprawą popularnych u nas „zetafonów” w telekomach.

Dobry chirurg Warszawa
http://evimed.com.pl/chirurg/
Zespół najlepszych lekarzy specjalistów.
Uzyskaj pomoc dobrego chirurga.

Niestety nie został gorąco przywitany przez konsumentów, głównie za sprawą jego ograniczonej funkcjonalności. Dobry chirurg Warszawa. Nawet osoby niezgłębione w temat programowania rozumieją jakie różnice są w działaniu przeglądarkowych aplikacji w porównaniu do porządnych komputerowych aplikacji. Za sprawą ograniczeń developerzy niechętnie wydawali aplikacji na i tak mało popularny system. Telefony były kierowany do niewymagających klientów.

Pierwszym urządzeniem opartym na Firefoxie był Alcatel One Touch Fire. Rozdzielczość ekranu 3,5″ nawet w tamtych czasach była niska. Jego pamięć była bardzo niska tylko 512MB a pamięć RAM stanowiła tylko jej połowę. Aparat również posiadał wiele do życzenia. Wygląd telefonu przypominał najtańsze urządzenia czy też telefony kierowane do dzieci. Jednak właśnie takim urządzeniem miał być Alcatel One Touch Fire co ostatecznie przekładało się na jego pozytyw. W tych samych cenach były wtedy dostępne lepsze, wydajniejsze z bardziej rozbudowanym systemem telefony od konkurencji.

ZTE Open był kolejnym telefonem dostępnym od razu po wyjęciu z pudełka z Firefox OS’em. Pokonywał Alcatela jedynie pod względem aparatu, który i tak siłą rzeczy w tak słabym urządzeniu musiał być… fatalny. Podobieństwa były widoczne. Znacząco było widać wpływ Mozilli na design urządzeń. Wszystkie wyglądały… cukierkowo. Jego konkurencją pozostały tylko telefony z Firefox OSem i proste Nokie na systemach twórców oparte o mobilną Javę.

Po za dwoma wcześniej wymienionymi urządzeniami pojawiło się kilka innych telefonów jednak nie zawładnęły one rynkiem jak te wcześniej wymienione. Dziś nie pozostał po nich praktycznie ślad. Chociaż i w przypadku tych dwóch urządzeń ciężko mówić o jakimkolwiek sukcesie a jedynie o kosztownej porażce. Jedyne co po nich zostały po niemal roku od zakończeniu projektu przez Mozillę to parę aukcji na portalach aukcyjnych do 100zł. Nadal nie zmienia to faktu, że dla osób poszukujących bardzo taniego telefonu z naprawdę ograniczonym budżetem, który będzie działał dzisiaj płynnie są ciekawą propozycją. W końcu porównując do dostępnych w tych cenach telefonów z Androidem ciężko mówić o jakiejkolwiek konkurencji.