Alcatel one touch fire android – Dawny król telefonów za złotówkę

Alcatel one touch fire to dawny król telekomowych telefonów za złotówkę. W momentach swojej popularności i pięciu minut FireFox OS’a był dostępny w większości sieci za złotówkę nawet w najniższych planach taryfowych. Jego jedyną konkurencją były tanie telefony z Androidem, które w tamtych czasach nie były warte uwagi. Czy jednak w 2017 roku jest dalej sens jego kupna?

Skuteczni.pl
Pozycjonowanie stron www
Warszawa

Nowy smartfon na popularnym portalu aukcyjnym można znaleźć za 259zł i była dostępna tylko jedna aukcja. Używane natomiast w zależności od stanu można znaleźć nawet za 65zł. Wykonałem research i próbowałem znaleźć mu konkurencję. Za wymogi postawiłem sobie system Android, cenę do 120zł, która jest prawie dwukrotnie większa od najtańszej aukcji jaką udało mi się znaleźć z używanym Alcatel one touch fire android. Jednak jedyne co w tej cenie wartego uwagi udało mi się znaleźć to Samsung Galaxy Ace 2. Natomiast porównując ceny nowych urządzeń można by się zastanowić nad odnawianymi trzy lub czteroletnimi flagowymi urządzeniami z Androidem, które zalewają masowo polskie portale aukcyjne. Niestety fala takich urządzeń napływu z kraju płynącego ryżem i niską jakością.

Używane natomiast w zależności od stanu można znaleźć nawet za 65zł

Alcatel Touch Fire One w cenie 60-80zł jednak odwdzięczy się nam bezkompromisowym stosunkiem ceny do jakości. Trudno mówić tutaj o jego wadach skoro najbliższa mu konkurencja z Androidem jest warta tyle co dwa telefony Alcatela.

Firefox OS to system, który Mozilla postanowiła wydać na świat. w 2012-2013 roku i zawładnąć rynkiem „zetafonów” w krajach w których takie się dobrze sprzedają. Stąd też „duża” dostępność Alcateli na polskim rynku wtórnym i nie ma się co temu dziwić. Jeśli ktoś decyduje się na zakup telefonu z umową to nie ma sensu przepłacać za droższe telefony telekomów.

Takie działanie systemu odwdzięczy się nam zdecydowaną płynnością większą niż w telefon z androidem nawet za prawie dziesięciokrotność jego wartości

System od Mozilli również nie jest konwencjonalnym systemem jaki znamy. Aplikacje są tutaj stronami i wszystko jest praktycznie napisane w… HTML5. To dokładnie działa tak samo jak w Chromebooku. System oparty o chmurę gdzie nie wszystko będzie działać nam offline. Zaletą tego jest mniejsze zapotrzebowanie na pamięć jednak wadą jest zwiększone zapotrzebowanie na pakiet danych. Jednak czy to na pewno jest wadą gdy większość pakietów post-paidów oferuje nam 5-10GB do 30zł a za 30zł nawet po 30GB internetu 4G? Nie mówiąc o abonamentach, które są nielimitowane (do 100GB, przeważnie). Takie działanie systemu odwdzięczy się nam zdecydowaną płynnością większą niż w telefon za androidem nawet za prawie dziesięciokrotność jego wartości.

Podsumowując telefony z Firefox OS’em dziś to ciekawa pozycja dla osób, które chcą przyznać „do 100zł” na telefon, który będzie dzwonić i działać płynnie. Niestety ponadto te smartfony nie mają nic więcej do zaoferowania. Przy zakupie należy pamiętać, że kupujemy telefon do 100zł i będziemy odczuwać, że to nie jest nowy telefon z Androidem za choćby 1 500zł jednak będzie działać praktycznie równie płynnie kosztem zaoferowania nam mniej.